דרקונים


הדרקונים הם מהגזעים העתיקים ביותר בקרין, והם מתחלקים לשני סוגים: דרקונים טובים שנוצרו ע"י האל הטוב פלאדין, ודרקונים זדוניים שנוצרו ע"י מלכת האופל טקיזיס.
דרקוני הטוב: דרקוני זהב, כסף ונחושת.
דרקוני הזדון (חמשת ראשי טקיזיס בצורת הדרקון שלה): אדומים, כחולים, ירוקים, שחורים ולבנים.
דרקוני קרין חיים אלפי שנים, והם נחשבים לחזקים ביותר מבני התמותה, וזאת כתוצאה מכוחם הפיסי הרב, לצד יכולת קסם אדירה במיוחד יחסית לקסמם של שאר בני-התמותה. קסם זה משתנה מדרקון לדרקון, אך תכונה אחת שניחנו בה כל הדרקונים היא פחד הדרקון (בעזרתו הם שולחים גלי פחד אשר משתקים את אויביהם), תכונה שבעזרתה מסוגלים הדרקונים לנצח את אויביהם בלי טרחה רבה.
הדרקונים היו חלוצי המלחמה בעימותי האלים (בעיקר בין מלכת האופל טקיסיס שניסתה להשתלט על העולם בעזרת דרקוני הזדון, כאשר לעומתה התייצב פלאדין עם דרקוני הטוב) ולאורך ההיסטוריה (לפני החורבן) התרחשו שלוש מלחמות דרקונים גדולות שהכריעו את עליונות האלים בעולם.
המלחמה המפורסמת ביותר היא כמובן המלחמה השלישית, בה אביר צעיר בשם הומא גילה, בעזרת פלאדין, נשק מיוחד בשם רומח הדרקון שתכונותיו הקסומות הסבו נזק רב לדרקוני הזדון. בסוף מלחמה זו, נכלאה טקיזיס מלכת האופל באביס, ודרקוניה נאלצו לעזוב את קרין. בכדי לשמור את האיזון בין הטוב לרע, גם דרקוני הטוב עזבו את קרין ונכנסו לתרדמת עמוקה, כך עם השנים הפכו הדרקונים לסיפורי אגדות, עד לתקופת מלחמת רומח הדרקון.
לפני מלחמה זו, הצליחה טקיזיס לגנוב בעזרת דרקוני הזדון שלה את ביצי דרקוני הטוב, וכתוצאה מכך דרקוניה נכסנו שוב לקרין, אך כניסת דרקוני הטוב נמנעה כתוצאה מפחדם שטקיזיס תהרוג את ביציהם. לאחר שגילו דרקוני הטוב כי טקיזיס בעצם משחיתה את ביציהם והופכת אותם ליצורי זדון בשם דרגונים, הם נכסנו לקרין והצטרפו למלחמה נגדה ועזרו לבלום את כוחותיה. מאז ועד מלחמת כאוס תמיד נבדקה נוכחות דרקוני הזדון ושמירת האיזון בארבע עיניים.
בעידן החמישי, לאחר עזיבת האלים והקסם בסוף מלחמת הכאוס, הגיעו לקרין דרקונים מפלצתיים וענקיי מימדים (פי כמה וכמה מדרקונים רגילים) אשר ניצלו את כוחם וגודלם הרב בכדי לשלוט על שטחי ענק בקרין. בנוסף הם גילו כי אחרי שהם הורגים ואוכלים דרקונים רגילים, הם גדלים והופכים לחזקים יותר, מה שהוביל למלחמה שנקראה 'טיהור הדרקונים' במהלכה נהרגו דרקונים רבים (בעיקר דרקוני טוב) ע"י דרקוני הענק. וכך הפכה קרין למגרש משחקים של מס' דרקוני ענק (הידועים והחזקים שבהם היו: מליס הענקית האדומה, בריל הענקית הירוקה, וקלנדרוס הענק הכחול).


מתוך וואלפדיה

 

 

 

כנסו