נושא החטיפות ידוע בכל העולם. אני, אישית , נחטפתי לא פעם. גם טיפלתי באנשים שנחטפו.

 

חטופי עבמים לכאורה הראו תסמיני הלם קרב - מרפאי העידן החדש אחראים להזיה

 

 

יום שלישי 18 פברואר 2003

מרפאים אלה, שמתרצים כל הפרעת שינה בחטיפה על ידי עבמ אחראים לסיפור הדומה של מיליוני אמריקנים, למרות שאיש מהם לא נחטף באמת אנשים הטוענים כי נחטפו בידי חייזרים הם בעלי נטיה להאמין בפנטזיות ולסבול מהפרעות בשינה. כך מצאו מדענים שדיווחו על כך בכנס השנתי של האגודה האמריקנית לקידום המדע AAAS בכנס המתקיים בימים אלה בדנוור, קולורדו.
ואולם החוקרים אומרים גם כי ה"חטופים" גם מאמינים בחוויות שלהם כה עמוק עד שהם מראים סימפטומים עמוקים של חרדה ומתח, הדומים לחיילים הסובלים מהלם קרב.
התופעה הזו מדגישה את הכוח של אמונה רגשית" אמר פרופ' ריצ'ארד מקנילי מאוניברסיטת הארווארד. אם אתה מאמין באמת ובתמים שעברת טראומה ואתה משחזר את הזכרונות אללו, תראה אותם סימנים פסיכו-פיסיולוגיים כמו אנשים שעברו חוויה אמיתית".
"היו לי כמה מפגשים עם חוצנים שבאו בחלליות ואפילו הכניסו לגופי חלק והוציאו אותו אחר כך" מצטט הבי.בי.סי את אחד את אחד החטופים. זהו סיפור אופיני לאנשים רבים הטוענים לחטיפה. ההערכה היא שיש היום כ-4 מיליון אמריקנים המאמינים כי נחטפו בידי חוצנים. המדענים בטוחים שאף לא אחד מהם נחטף, לפיכך מדוע החטופים לכאורה טוענים כי נלקחו?
פרופ' מקנילי מצא כי לרובם יש מאפייני אישיות דומים והם סובלים מהפרעות בשינה. מרבית החטופים גם מאמינים באמונות של העידן החדש – ריפויים בביו אנרגיות, חיים קודמים, השלכות אסטרליות, קלפי טארו, וכן הלאה. שנית, הם סבלו משיתוק שינה שלווה בהזיות.
חוויות מפחידות אלה גרמו לסובלים מהם לבקר מרפאים שהציעו לעיתים קרובות את החטיפה בידי עבמים כגורם – הסבר שהחולים קיבלו, אמר מקנילי. לפיכך ההסבר הרציונלי לתופעה הוא שהאנשים הללו התכנסו כולם לרעיון מקובל והסכימו איתו.
ואולם פסיכיאטרים רבים שהשתתפו בכינוס טענו כי האנשים הללו באמת האמינו למה שהם אוצרים. במחקרי מעבדה נשאלו אנשים שחוו חוויה כזו להתייחס לחוויות שלהם. "הסיפורים חזרו אליהם והתגובות הפיזיות שלהן הוקלטו". כאשר לוחמים שלחמו בויאטנם חוזרים לקרב מסוים, קצב הלב שלהם הואץ וניתן לראות שהם מזיעים. אם אין להם הפרעות פוסט טראומטיות , הם לא היו מתנהגים כך.
דפיקות לב חזקות והזעה מוגברת ניכרו אצל 'חטופי חייזרים' כאשר הם סיפרו את סיפור חטיפתם וניצולם בידי החייזרים וניתן היה לחוש שוב את השפעת האירועים הטראומטיים.
 

מאת: אבי בליזובסקי


 
לידיעה בבי.בי.סי

 

בחזרה לדף הבית