מיסטיקה מהי ?

 

מיסטיקה הינה תורת הנסתר, כפי שנאמר – "במופלא ממך אל תדרוש". "יש דברים נסתרים לא אבין לא אדע....." מכירים את השיר? זוהר ארגוב(מתנגן ברקע).

המיסטיקה נמצאת בנישמת האדם והיא מסתורית כמו הנשמה עצמה והגורל. הכרתי מיסטיקנים רבים שאין להם שמץ של מושג מהיכן הם יודעים מה שהם יודעים, מה מקור האינטואיציה שלהם או מהם המדריכים הרוחניים שלהם.... למרות הפרימיטיביות הזו הם קולעים בכלל לא רע....

אני עושה הפרדה בין רוחניות למיסטיקה.

הרוחניות שייכת לדרגת הרוח. דרגת הרוח איננה דרגת הנשמה. היא דרגה שונה.

אם נשמת האדם קשורה לגורלו, דרגת רוח קשורה למזלו – כי הרוח מבטאת את הדרך שבה ינהג האדם ואת זכות הבחירה שלו.  רוח האדם לפי תורת הקבלה נובעת מצ'אקרת הלב. הנשמה לעומת זאת, יושבת בראש.

אדם רוחני מודע. הוא מבין יפה מאוד מאיפה משתין הדג.... הוא יודע למה מתרחשים ארועים מסויימים בחייו מאחר והוא מתיחס אליהם כאל שיעור.

רוחניות ממולצת לכל אדם ויש לפתח אותה לאורך כל ימי חיינו. רוחניות ניתן ללמוד וללמד.

מיסטיקה- אי אפשר ללמד או ללמוד!!!!

מיסטיקה שהיא מייצגת כוחות בלתי מוסברים ברמה הגיונית קשורה לגלגולים של האדם או לעיבורים במידה וקיימים. יכולה להתעבר בנשמת האדם ישות חיצונית. למשל נשמה של צדיק במקרה הטוב ואז להעלות אותו בדרגה. במקרה הפחות טוב זה יכול להיות דיבוק שיתיש אותו אדם, רחמנא ליצלן....

אנשים רבים חוששים אפילו מפחדים מהבלתי נודע. זה גורם להם לאובדן שליטה. קיים בלבול בין המיסטיקה לרוחניות. עליכם להבין שלהכנס לעולם הרוחני זו מתנה אמיתית!!!

האדם בנוי מעבר לגוף הפיזי מנפש,רוח ונשמה.

הרוח יש בה רווח- תרתי משמע- היא מתווכת בין הנפש לנשמה.

נפש האדם הינה האישיות שלו, רגשותיו, מחשבותיו ופעולותיו.

רוח האדם איננה מפותחת אצל חלק מהאנשים אך בעידן החדש – עידן הדלי- מתרחשת התעוררות פלנטרית של גוף הרוח ומכאן ההתעניינות ההולכת וגוברת בנדון.

ברגע שהרוח מתעוררת, ניתן להתחבר לנשמה שהיא מקור האדם ובבחינת ניצוץ אלוהי. נישמת האדם עשויה מחומר רוחני רב ערך. ברגע שהאדם מחובר לעצמו, כלומר- פיתח את הרוחניות שלו על מנת להתחבר לנשמתו- הוא מחובר למקור הידע. רק אז יוכל לגלות את המיסטיקן שבתוכו.

אם נקח למשל את הבמה של אהבה ורומנטיקה.

האם ידעתם שישנם חיבורים ברמה נפשית, חיבורים ברמה רוחנית וחיבורים ברמת נשמה?

חיבורים נפשיים מבוססים על אינטרסנטיות נפשית,רגשית,מנטלית,חומרית. משיכה פיזית. נוחות. התאמה רגשית או חברתית וכד'. חיבורים כאלה הם תמיד על תנאי.

חיבור רוחני מקנה חברות, הבנה, ידידות ושלווה. אופציה להתפתחות וצמיחה. רעות. חיבור רוחני הינו אדם "במזל שלנו" – מביא לנו מזל. כאן קיימת התאמה. מרחב אישי.  

חיבור בדרגת נשמה יכול להיות מאוד כואב. הוא מלווה ברגש עמוק מאוד שבדרך כלל שני הצדדים חשים שהקשר גדול עליהם, הם אינם יכולים איתו ואינם יכולים בלעדיו....הכוונה לקשר קארמטי- קשר מגלגולים קודמים, ומאוד הגיוני ששני הצדדים הביאו איתם למערכת מטען רגשי מגלגולים אחרים, השאלה איזה.... בקשר כזה אנחנו מתאהבים חזק בעל כורחנו....

הבחירה האמיתית נמצאת ברמה הרוחנית.

אני אישית חוויתי שתי מערכות יחסים משמעותיות שהיו קשר גורל. את שתיהן חתכתי. הבחירה שלי היתה להיות שם ולסבול או ללכת. ובחרתי ללכת. למרות שתמיד אוהב את שתי הדמויות האלה.אבל אני משתדלת ליצור את המזל שלי כשהגורל שלי לא לרוחי....

אם ניקח את קלפי הטארוט, למשל, ניתן לקרוא בהם ברמת מיסטיקה וגם ברמה רוחנית.

ברמת מיסטיקה- תדר אינדיגו- זה התיקשור.  הקורא מתבונן בקלפים והם פשוט מדברים אליו ומשדרים לו. במידה והוא "מחובר". (מחובר למדריכים שלו).

אני זוכרת קריאה אחת בקלפים שיצא לי קלף 10 חרבות שמשמעותו – סיום מוחלט. הקריאה היתה למישהי על מערכת היחסים שלה. אם הייתי מתיחסת למשמעות הקלף – הולכת עם ההגיון (הגוף הצהוב שלי- גוף השכל) – הייתי אומרת לה שתשכח מהקשר הזה. אבל... פשוט ידעתי או יותר נכון ראיתי את ההמשך....!!!! ואני סומכת על אותן תחושות. וזה איננו ניחוש! זו האינטואיציה בתדר האינדיגו דרכה מקבלים ידיעות ומסרים מישויות ממימדים אחרים.

לעומת זאת, קריאה ברמה רוחנית היא בתדר הירוק- הדרכה רוחנית.  על אותם קלפים אוכל להדריך את השואל בהתבסס על האנרגיות שיצאו בפריסה.

אחד הדברים שמעוררים בי תרעומת גדולה היא הגדת עתידות! אני שוללת אותה בכל תוקף!אני רואה בכך התערבות בתוכנית האלוהית... השפעה בלתי נכונה על בחירתו של האדם.

נישמת האדם יורדת לפה עם תסריט שנכתב מראש- זה הגורל – המיסטיקה שבו!

אבל מה שקובע את חייו זה לא רק הגורל! זה גם המזל!

האדם עושה בחירות. בכך הוא שונה מהמלאכים ולכן נחשב לדרגה גבוהה יותר מהם. למלאך אין יצר רע. לאדם יש. יש לו את הזכות (וזו זכות) לבחור בין טוב לרע. יתכן מאוד שגורלו קשה אבל את מזלו הוא יוצר.

לכן, יש דברים נסתרים – לא נבין לא נדע..... צריך לחוש אותם ולכבד אותם. אך מה שחשוב הוא להיות אנשים טובים, בעלי לב טוב ופתוח, ראש פתוח ולקבל הכל באהבה ומתוך הבנה שלכל דבר יש סיבה ומטרה, וגם תיזמון....

בחזרה לדף הבית